Ostim Mah, Enerji Cad, 1207. Sok, NO:3 C-D OSTİM YENİMAHALLE/ANKARA
tr

Sözel Ve Sayısal Derslere Nasıl Hazırlanılmalı?

Sözel Ve Sayısal Derslere Nasıl Hazırlanılmalı?

Sınava hazırlanırken her gün biraz ondan, biraz da bundan hesabı ile çalışan bir öğrenci sınav günü büyük bir zaman kaybı ve hayal kırıklığına uğraması kuvvet ile muhtemel bir durumdur. Bu sebepten ötürü kendinize en uygun ve en verimli olmak kaydı ile düzenli ders çalışma programı oluşturun. Düzenli çalışmaya başladıktan sonra başarınızın giderek artığını fark edeceksiniz.

Sözel Derslere Hazırlık Nasıl Olmalıdır?

Sözel derslerin çalışma yöntemi sayısal derslere nazaran biraz daha farklı bir çalışma yöntemi ile ilerlemektedir. Öğrenciler genellikle sözel derslerde ezber yapmaktadırlar. Ancak ezber yapılması sınav heyecanı ve stresi ile birlikte ezberinizi unutmanıza yol açabilir. Bu sebepten ötürü gündelik, haftalık ve aylık olmak üzere bolca tekrar yapmanız size çalışmış olduğunuz konuları sıkı bir şekilde kavramanıza yol açacaktır.

Sayısal Derslere Hazırlık Nasıl Olmalıdır?

Çalışmaya başladığınız konuyu anladığınızdan emin olun arından çözeceğiniz testler ile konuyu pekiştirin, formülleri iyi bilin. Konuları kavramak ve zaman kaybını azaltmak adına bolca soru çözmekten asla kaçınmayın. Çok iyi bildiğiniz bir konu olsa dahi unutmayın işleyen demir ışıldar.

Daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz;