Ostim Mah, Enerji Cad, 1207. Sok, NO:3 C-D OSTİM YENİMAHALLE/ANKARA
tr

Verimli Ders Nasıl Çalışılır?

Verimli Ders Nasıl Çalışılır?

Verimli Ders Çalışmak Nedir?

Sahip olduğumuz zamanı en verimli ve programlı bir şekilde değerlendirerek, sonucunda verim alınmasını sağlayan çalışma yöntemidir. Unutmayın önemli olan kadar süre ders çalıştığınız değil.

Ne kadar verimli çalıştığımızdır.

Ders Çalışma Programı Hazırla

Zamanı verimli kullanmanın en iyi yolu çalışma programına sahip olmaktan geçmektedir. Hangi konuya ne zaman, ne kadar çalışacağınızı, ne zaman ara vereceğinizi bilmek ve bunları bilinçli bir şekilde yapmak açısından önem arz etmektedir.  Bu sebepten ötürü kendinize en uygun çalışma programını hazırlamak size fayda sağlayacaktır.

Etkili Oku ve Not Al

Okumuş olduğunuz bir metni daha iyi anlamak ve önemli gördüğünüz yerleri kaçırmamak adına not almayı veya altını çizmeyi ihmal etmeyin.  Not almanız tekrar yaparken zamanı daha verimli kullanmanızı sağlamaktadır.

Okulda gitmeden önce  mutlaka ertesi gün işleyeceğiniz konulara hazırlık yapın. Hazırlık yapmanız size dersi işledikten sonra konuyu daha iyi anlamanıza yol açacaktır.

Dersi dinlerken veya eğitim videosu izlerken önemli olarak sizlere söylenen yerleri ve işlediğiniz konuya dair ufak ufak notlar alın, unutmayın “Söz uçar yazı kalır.”

Daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz;